21 Mayıs 2016 Cumartesi

Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları | Kitap Yorumu

Hey, tamam vurmayın! Bir aydır bloga yazı yazmayı bırakın girmedim bile biliyorum lakin önce bir sorun; neden? Yaklaşık son iki aydır okula bile doğru dürüst gidemedim :'( . Tüm bunların nedeni hastanelerden çıkmıyor olmam. Bazı sağlık sebepleri yüzünden çoğu şeyi erteledim ve şimdi BURADAYIM! O zaman sizi çok sıkmadan ayın başında bitirdiğim ve adını mutlaka duyduğunuzu düşündüğüm bir kitap yorumumla baş başa bırakıyorum. ^^

*****
Puanım: 1|1


Kitap Adı: Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları
Yazar: Ransom Riggs
Yayın Adı: İthaki

Tanıtım:

Gizemli bir ada. Terk edilmiş bir yetimhane. Fazlasıyla tuhaf fotoğraflardan oluşan bir koleksiyon.

Tüm bunlar kurgu ile fotoğrafçılığı nefes kesici bir şekilde bir araya getiren ve unutulmaz bir okuma deneyimi sunan Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları romanında keşfedilmeyi bekliyor.

Yaşadığı korkunç aile trajedisi yüzünden Galler kıyılarındaki, dünyadan uzakta kalmış bir adaya yolculuk eden on altı yaşındaki Jacob, burada Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocuklar Yetimhanesi'nin yıkıntılarını keşfetmekle kalmayıp, Bayan Peregrine'in çocuklarının sadece tuhaf olmaktan çok daha fazlası olduğunun farkına varır.

New York Times bestseller listesinden 108 haftadır inmeyen, aklınızdan çıkmayacak eski fotoğraflar eşliğinde okuyacağınız Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları, gölgelerde geçen bir macera arayan her yaştan okuyucuyu içine çekecek eşsiz bir roman.

*****
Tek okumayan kişinin ben olduğunu anladıktan sonra hemen ilk alışverişimde alıp kargoyu açar açmaz okumaya başladım. 

Zaten kitabı elime aldığım anda içimi tuhaf -kitabın adıyla şey olsun diye şey ettim- bir his kapladı. Cildi. ayracı, kapağı, iç tasarımıyla her şey özenle tasarlanmış gibi. Yani kaliteli bir kitap okuyacağınızı daha başlamadan anlıyorsunuz.

Kitabın konusunu az çok tahmin etmişsinizdir arka kapak yazısından. Şimdi ben ne söylesem spoiler olacak gibi hissediyorum. Büyükbabasının anlattıklarını deli saçması olarak gören fakat ileride oldukça tuhaf şeylerle karşılaşan bir baş kahramanımız; Jacob'ımız var. Ve tabi adından da anlaşılacağı üzere tuhaf çocuklar...


Çok fazla fantastik roman okumadığım zamanlarda ilaç gibi geldi. En başından kitap sizi içine alıyor ve her dakika bir sonraki sayfada ne olacağını merak ediyorsunuz. 

Anlatım hususuna gelirsek elinizden bırakamayacağınız kadar akıcı yazılmış. Fotoğraflarla kitap daha bir zenginleşmiş ve kitabın büyüleyiciliği artmış. Ayrıca kitap 30 Eylül'de film olarak vizyona giriyor. Fragmanı da 2 ay önce yayınlanmıştı. Filmi merakla bekliyorum :) İşte Bayan Peregrine'e bayıldığım fragman ;


Kitabın devam kitabı Gölge Şehir Türkçeye çevrildi ve yanlış bilmiyorsam serinin 3.kitabı 'Library of Souls' çevrilmeyi bekliyor. 


Yani hazır 2.kitap da çevrilmişken alın okuyun derim :)
Yeni yorumlarda görüşmek üzere,
xoxo.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder